TAVA16 Töötoad


Valgusdisaini töötoad
16. – 20.10
Zalong, Ülikooli 5, Tartu

Valgusfestivali TAVA 2016 raames toimub Tartu kesklinnas kolm valgusdisaini töötuba. Töötubade eesmärk on rahvusvaheliselt hinnatud valgusdisainerite juhendamisel anda üliõpilastele, valgusdisaini huvilistele ja elukutselistele valgusdisaineritele „käed-külge“ töökogemus, alates kontseptsiooni väljatöötamisest kuni installatsioonide valmis ehitamiseni.

Tutvu lähemalt


Kaasaegne valgustus ja üldplaneering
20.10
Raekoja plats 12, Tartu, II korruse saal

Tänapäevase avaliku ruumi valgustuse planeerimisel lähtutakse ruumi terviklikkuse põhimõttest, mis tähendab seda, et arvesse võetakse paljusid erinevaid aspekte. Valgustus ei ole oluline mitte ainult turvalisuse ja mobiilsuse seisukohalt, vaid see on tööriist, mis annab meie linnadele identiteedi ja muudab need elamiskõlblikuks. Tõsiasi, et maailma valgustustehnoloogias on hetkel käsil suurim üleminek pärast Edisoni, tõstab veelgi vajadust professionaalse planeerimise järgi.

Tutvu lähemalt


Interaktiivne valgus
22.10
Aparaaditehas, Kastani 42, Tartu

Töötoa teemaks on interaktiivne valgus, mille eesmärgiks on osalejatele tutvustada kuidas saab valguse värvi kontrollida ning komponeerida, et luua animatsioone, mustreid, pilte ja palju muud.

Tutvu lähemalt


Guerilla aktsioon ja töötuba
22. – 23.10
Tartu Raekoda, III korruse saal

Guerrilla Lighting is an open source idea for creating magical moments of quality lighting that demonstrates the power of light to transform spaces.

Guerrilla lighting is a war on bad lighting but most of all guerrilla lighting is about having FUN and raising the awareness of the power of light.

Tutvu lähemalt