Tutvustus

TAVA ehk Tartu Valgus on terviklik, rahvusvaheline, valdkondi ühendav valgus- ning valgustuskunsti festival. Festivali eel- ja põhisündmused kestavad kokku 30 päeva.

TAVA 2016 põhiprogrammi moodustavad rahvusvahelised töötoad, väliruumi installatsioonid, hackathon, konverents, valgusmess ja sisenäitused. Lisaks on plaanis väiksemad satelliitprogrammid koostöös Tartu kultuuriasutustega ja ettevõtetega. Kogu sündmus on kohaspetsiifiline – nii valguskunst kui arhitektuurse valgustuse installatsioonid luuakse Tartu eripärasid arvestades ning ehitatakse kohapeal ka valmis.

TAVA kaasab nii linnakodanikke kui kohalikke ettevõtjaid ja kultuuriasutusi. Üheskoos muudetakse Tartu Valgusmaailmaks, mis kutsuva tulukesena Põhjala pimedamal ajal meelitab kultuurihuvilisi Lõuna-Eestisse.

TAVA väliruumilahendusi eksponeeriv telg saab alguse Tartu Toomkiriku varemetest, kulgeb läbi Toomemäe pargi, üle Pirogovi platsi, raekoja ja Raekoja platsi, Kaarsilla ning lõppeb Tartu Linnamuuseumis.

Põhimõtted

Kohaspetsiifilisus:
kõik installatsioonid on tehtud spetsiaalselt Tartusse.

Interaktiivsus:
interaktiivsed vahendid sotsiaalsete teemade kajastamiseks ja analüüsiks, vaatajal on võimalus kunstiteose loomises osaleda.

Valgusharidus:
labor, hackathon, töötoad – kogemuste vahetus, tulemused eksponeeritakse koheselt vaatamiseks. Nii tellijat kui tarbijat õpetatakse nõudma häid valguslahendusi.

Treffpunkt:
professionaalsed valguskunstnikud viiakse kokku õpilastega, tootjad tarbijatega, linnakodanikud külalistega.

 

Festival korraldatakse koostöös Tartu Linnavalitsusega. Lisaks on koostööpartneriteks Tartu Kõrgem Kunstikool, Tartu Kunstikool, Tartu Ülikooli Muuseum, Tartu Linnamuuseum, Aparaaditehas, Nooruse galerii, Tartu Kunstimaja, Aparaaditehas, MTÜ Elektriteater, Tartu Uus Teater, Genialistide Klubi, SA Tartumaa Turism jt.

Festivali korraldab MTÜ Valgusklubi.