Tartu Valgus TAVA 2016 kutsub registreeruma töötubadesse!

19.-21.mail toimus arhitektuurse valgustuse ja valguskunsti festivali TAVA2016 osalevate valgusdisainerite ja -kunstnike eelkohtumine, mille käigus tutvuti Tartu linnaruumiga, festivali valgustrajektooriga ning koguti emotsioone, ideid, analüüsiti valgusruumi ja linnakontseptsiooni laiemalt. Kohal olid arhitektuurse valgustuse töötubade juhendajad Vivi Katarina Hennig (DEN), Darío Nunez (IS), Johan Moritz (DEN) ning Tina Wikström (SWE), kes valisid välja töötubade objektid, mis festivali kestel kolmes töötoas avalikeks valgusinstallatsioonideks kujundatakse. Kõik objektid jäävad juba fikseeritud trajektoorile, mis kulgeb Toomkiriku varemetest läbi Raekoja platsi Tartu Linnamuuseumini.

Arhitektuurse valguse töötoad toimuvad 16-20.10.2016 ning korraldajate sõnul on tegemist unikaalse võimalusega anda üliõpilastele, valgusdisaini huvilistele ja elukutselistele valgusdisaineritele „käed külge“ töökogemus, alates kontseptsiooni väljatöötamisest kuni installatsioonide valmis ehitamiseni, ning pakkuda koolitust peamistel valgusdisaini teemadel. Töötubade läbiviijad on arhitektuurse valgustuse disainerite rahvusvahelise ühendusse IALD liikmed, tõelised oma ala professionaalid. Sellisel tipptasemel tegijaid ei satu Eestisse ja Baltikumi tihti. Töötubadesse on võimalik soodushinnaga registreeruda kuni 19. juunini siin.

BB5A8112M

Tartu Toomkiriku varemed – Valgusraja alguspunkt. Arhitektuurse töötoa objekt, töötoa juhendajad Johan Moritz ja Tina Wikström (SWE) Foto: Annika Haas

Eelkohtumisel osalesid ka valguskunstnikud Timo A. Aalto (FIN), Jenni Pystynen (FIN) ja Milo Lavén (SWE), kes loovad valgusfestivali käigus kolm interaktiivset ruumiinstallatsiooni, millega tuuakse esile ja “puhastatakse välja” Tartu kohad ja mittekohad/murekohad ning püütakse need valguse abil teisiti toimima panna. Loe linnaruumi väljapanekutest täpsemalt siit.

Tartu Valgus TAVA 2016 põhiprogramm toimub 21-23.10.2016, koos kõrvalprogrammidega aga 13.10-13.11.2016 .

Festivali kava täieneb pidevalt. Soovitame hoida silma peal ja broneerida kalendris aeg VALGUSELE!