Tartu Valgus TAVA 2016 avalikustab töötubade programmi ja kutsub Valgusmessile

Tartu arhitektuurse valgustuse ja valguskunsti festival Tartu Valgus ehk TAVA16 on esimene kunsti ja valgustuse teemaline festival Tartus. Tartu on tuntud ülikoolilinn ning pealinn Tallinna järel suurusel teine terves Eestis. Oktoobri keskpaigast alates saab see linn valgustatud!

BB5A8130M

TAVA 16 raames toimub Tartu kesklinnas kolm valgusdisaini töötuba. Töötubade eesmärk on rahvusvaheliselt hinnatud valgusdisainerite juhendamisel anda üliõpilastele, valgusdisaini huvilistele ja elukutselistele valgusdisaineritele „käed külge“ töökogemus, alates kontseptsiooni väljatöötamisest kuni installatsioonide valmis ehitamiseni, ning pakkuda koolitust peamistel valgusdisaini teemadel. Töötubade läbiviijad on arhitektuurse valgustuse disainerite rahvusvahelise ühendusse IALD liikmed.

Valgustöötoad, mille tulemused võiksid ideaalis muutuda Tartu avaliku ruumi püsivateks valgusinstallatsioonideks, pakuvad suurepärast võimalust katsetamiseks, loovate kontseptsioonide testimiseks ja prototüüpimiseks. Mis on ühest küljest huvitav disaineritele ja planeerijatele, aga teisest küljest kasulik ka linnavõimudele, pakkudes võimalust valguslahendusi enne põhjalikumate investeeringute tegemist 1:1 mõõtkavas näha ja kogeda.

Arhitektuurse valgustuse töötoad toimuvad 16.-20.10.2016. Reedel, 21.10 avatakse installatsioonid ja lülitatakse valguse ametlikult sisse. Installatsioonid jäävad kolmeks päevaks linnaruumi kõigile huvilistele vaatamiseks, samuti saab nende päevade jooksul osa võtta avalikkusele suunatud ekskursioonidest ja jalutuskäikudest.

Kuni 19. juunini saab töötubadesse registreerida soodsama hinnaga!

Vaata pikemat töötubade tutvustust siit ja huvi korral registreeri ennast siin.


VALGUSMESS

Valgusmess toimub toimub TAVA 2016 konverentsi ajal  21.oktoobril Aparaaditehases. Valgusmessi eesmärk on viia omavahel kokku tootjad ja toodete tarbijad – disainerid, kunstnikud, arhitektid. Tootjad saavad tutvustada uusi tooteid, kutsuda oma toodete esitlusele nii konverentsil osalejaid kui ka partnereid väljastpoolt. Külastajatele messile sissepääs on tasuta.
Vaata lähemalt ja registreeri ennast osalema siin.