Kunstnikud


Anna Salmane

Anna Salmane (1980) on installatsiooni, foto ja video valdkonnas tegutsev kunstnik. Ta on omandanud bakalaureusekraadi kunstis Goldsmithi Kolledžist, Londoni Ülikoolist, ning magistrikraadi filosoofias Läti Ülikoolist. Ta on osalenud grupinäitustel alates 2001. aastast ja teinud isiknäitusi Londonis, Notthinghamis ja Riias.


Krišs Salmanis

Krišs Salmanis (1977) töötab liikuva pildi ja installatsiooniga. Tal on Läti Kunstiakadeemia magistrikraad ja ta on jätkanud õpinguid Kölni Meediakunsti Akadeemia doktorantuuris. Ta on teinud isiknäitusi Lätis, Leedus, Saksamaal ja USA-s. 2013. aastal esindas ta koos Kaspars Podnieksiga Lätit Veneetsia biennaalil.


Kristaps Pētersons

Kristaps Pētersons (1982) õppis Läti Muusikaakadeemias kontrabassi klassis (Sergejs Brīnumsiga) ja kompositsiooni klassis (Romualds Kalsons). Mõlemas valdkonnas sai ta bakalaureusekraadi kõige kõrgemate kiitustega (2005) ning magistrikraadi hiljem kompositsioonis (2007). 2010. aastal sai ta esimese koha noorte heliloojate kategoorias Rahvusvahelisel Heliloojate Rostrumil (UNESCO) oma teosega “Twilight Chants”. Alates 2005 on ta olnud muusik Läti Rahvuslikus Sümfooniaorkestris. Alates 2015 kuulub ta orkestrisse Kremerata Baltica. 2014. aastal ilmus Läti Rahvusooperis tema esimene ooper “Mihhail ja Mihhail mängivad malet”.


Bence György Pálinkás

Bence György Pálinkás (1988) tegutseb erinevates, kunstiga seotud ja mitteseotud valdkondades. Ta on Ungari Noorte Kunstnike Liidu Ateljee juhatuse liige, Kunsti ja Kunstiteooria Edasijõudnudte Kolledži asutajaliige, raadiosaate SKICC kaastoimetaja Tilos Raadios. Ta korraldab kunstinäitusi ja koostööprojekte, omandab eksperimentaalset avalikku haridust ja peab projektiruumi. Hetkel töötab dokumentaalfilmi seeria kallal, mis räägib invasiivsetest võõrliikidest.

Rohkem infot: http://bence-gyorgy-palinkas.tumblr.com


Berat Işık

Berat Işık (1976) on videokunstnik, kes on õppinud maali Dicle Ülikoolis ning töötanud joonistusõpetajana. Ta on osalenud paljudel grupinäitustel Diyarbakıris ja Istanbulis. Tema videod on enamasti lühikesed, nende pealkirjad on tihti pärit tuntud Lääne filmidest või pop-lugudest, ent sisu on nende pealkirjadega tugevas kontrastis, tihti absurdne ja sisaldab moodsate ning traditsiooniliste elementide kombinatsioone. Tema videoid on näidatud paljudel näitustel ja festivalidel, sealhulgas Placebo Effectil Berliinis (2004), Free Kickil Istanbulis (2005) ja Istanbuli Filmifestivalil (2009).


David Kellner

David Kellner (1983) elab ja töötab Viinis. Ta on õppinud Viini Kunstiakadeemias postkontseptuaalsete kunstipraktikate ning filmi ja televisiooniõpingute osakonnas. Peab ennast iseõppinud animaatoriks ja on tegutsenud alates aastast 2005.

Rohkem infot: http://www.davidkellner.org


Diana Tamane

Diana Tamane (1986) on sündinud Riias, lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli ja Sint-Lukase Kunstikooli Brüsselis. Hetkel õpib Belgias, HISKis. Peamiselt töötab foto ja video valdkonnas, uurides identiteedi, mälu ja perekonnasuhega seotud küsimusi.

Rohkem infot: http://www.dianatamane.com


Jevgeni Zolotko

Jevgeni Zolotko (1983) on Tartu kunstnik, kes töötab ja õpetab peamiselt installatsiooni ja skulptuuri valdkonnas. Ta on tuntud oma totaalse iseloomuga ruumiinstallatsioonide poolest – need on nii tehniliselt, kontseptuaalselt kui teoreetiliselt kõrgel tasemel ainelised meditatsioonid, millel on tihti ka eetiline mõõde. Zolotkot on tunnustatud mitmete kunstipreemiatega. Ta on ka Köler Prize’i 2011. aasta laureaat.


Matija Plevnik

Matija Plevnik (1978) on kunstiajaloolane ja vanemkonservaator Sloveenia Kultuuripärandi Kaitse Instituudis. Lõpetanud kunstiajaloo osakonna Ljubljana Ülikoolis. Aastal 2008 asutas ta Plevnik-Kronkowska Galerii, mis asub Celjes. Galerii on mittetulunduslik organisatsioon, mis toetab noori visuaalkunstnikke Sloveeniast ja mujalt. Oma galeriis tegutseb Plevnik kuraatorina ning osaleb produktsioonis ja levitamises. Alates 2009. aastast on ta aktiivselt tegutsenud ka kunstnikuna kaasaegse kunsti valdkonnas.


Rapolas Valiukevicius ja Aukštasis Moxlas

Rapolas Valiukevicius on seotud Leedu protestiliikumisega “Kõrgharidus”. Ta on lõpetanud sotsiaalpoliitika õpingud Vytautas Magnuse Ülikoolis Kaunases. Ta on aktiivselt osalenud Leedu ühiskondlikes ja üliõpilaste protestiliikumistes, peale “Kõrghariduse” ka liikumises “Elu on liiga kallis”. Kui esimene on väike üliõpilasliikumine, mille fookuses on kõrghariduse privatiseerimine, siis teine sündis 2016. aasta maikuus toimunud avalikust demonstratsioonist üldise hinnatõusu ja linnavõimu vastu.


Terje Toomistu

Terje Toomistu (1985) on autor, dokumentalist ja antropoloog, kes on töötanud ka vabakutselise kirjutaja ja kuraatorina. Tema looming põhineb sageli mitmesugustel kultuuridevahelistel protsessidel, queer reaalsustel ja subjektsustel ning kultuurimälul. Tal on magistrikraadid (cum laude) etnoloogia ja kommunikatsiooni erialadel Tartu Ülikoolist, kus ta jätkab doktoriõpingutega etnoloogias. 2013-2014 oli ta ka Fulbright’i stipendiaat Kalifornia Ülikoolis Berkeley’s.

Tema dokumentaalfilmi debüüt Wariazone (2011, kaasrežissöör Kiwa) Indoneesia transnaiste kogukonnast on linastunud mitmetel festivalidel Euroopas, Aasias ja Põhja-Ameerikas. Hetkel töötab ta filmiga, mis keskendub hipiliikumise ajaloole Nõukogude Liidus. Ta on elanud ja õppinud Prantsusmaal, Venemaal, Indoneesias ja Ameerika Ühendriikides.