Warning: Use of undefined constant ICL_LANGUAGE_CODE - assumed 'ICL_LANGUAGE_CODE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/customer/www/2016.tartuvalgus.ee/public_html/wp-content/themes/x-child/functions.php on line 32

Tõotatud valgus

Kuraator: Tanel Rander

Koht:

Galerii Noorus 13.-30.10.2016 / avamine 13.10 kell 18.00
Tartu Kunstimaja 20.10-13.11.2016 /avamine 20.10 kell 18.00

Kunstnikud:

Anna Salmane ja Krišs Salmanis (Läti), Bence György Pálinkás (Ungari), Berat Işık (Türgi), David Kellner (Austria), Diana Tamane (Eesti/Läti), Jevgeni Zolotko (Eesti), Matija Plevnik (Sloveenia), Rapolas Valiukevičius ja Aukstasis Moxlas (Leedu) ja Terje Toomistu (Eesti)

“Tõotatud valgus”

Näitus “Tõotatud valgus” käsitleb valguse mõistet ja selle päritolu kaasaja kontekstis ning püüab sõnastada erinevust valguse ja valgustuse vahel. Valgus, mille all tänapäeval mõistetakse nii loomulikku kui tehislikku valgust, põhineb inimesel ja tema kujunemisel hilismodernseks subjektiks. See kujunemine on ajalooline protsess, mis seisneb Lääne tsivilisatsiooni missioonis vabastada kogu ülejäänud planeet pimedusest ning luua universaalsed inimsuse alused. “Tõotatud valgus” lähtub hilismodernse kaasaja mõranenud enesekuvandist ja võimalusest, et Lääne tsivilisatsiooni valgustuslik missioon on ebaõnnestunud. Näitus toob kokku allegoorilised, kriitilised, eksperimentaalsed ja uurivad kunstiteosed, mida võib seostada modernsuse põhilise valguskandja – inimsubjektiga. Küsimus on selles, kas see subjekt tõepoolest kannab valgust või on ta valgustuse käigus kaduma läinud. Ja kui palju on üldse järele jäänud progressiivsest maailmapildist, mis tõotas inimpõlve paranemist ja nägi tulevikku heledates toonides?

Publikuprogramm:

21.10 kell 19.00 – kohtumine kuraatori ja kunstnikega Tartu Kunstimajas

Filmiprogramm:

23.10 kell 15.00 – Tartu Kunstimajas, vaatamisele tulevad filmid:
“The Russian Woodpecker”

Lisainfo:

Tanel Rander
Sisenäituste kuraator
+372 5667 8729
tanelr@hotmail.com


 

Jaga infot: