InstallatsioonikunstnikudTimo A. Aalto

Timo A. Aalto on Salost (Soome) pärit valgusdisainer ja -kunstnik. Ta alustas oma karjääri 1990ndatel, tegeldes alguses kontsertide valgustusega, ning avastas siis teatrimaailma ja varsti peale seda valguskunsti. Viimased kümme aastat on ta tegelenud valguskunstiga, otsides oma teed selle materjaliga töötamisel.

2013. aastal lõpetas Timo Helsingi kunstiülikooli magistrikraadiga valgusdisainis.

“Igat ideed tuleb valgustada omal moel. Ma pean iga töö jaoks otsima uue lähenemise, erinevaid meetodeid ja viise selle visuaalse põhiolemuse leidmiseks. Ma armastan kasutada erinevaid valgusallikaid, isegi kui need pole tehniliselt päris „õiged“. Eri tehnoloogiate “väärkasutus” täiusliku visuaali saavutamiseks on mu tööde möödapääsmatu osa.”

Jenni Pystynen

Jenni Pystynen on Soome valgusdisainer, kes töötab valgusega erinevates kontekstides – alates etenduskunstidest kuni valgusinstallatsioonide ja arhitektuurse valgustuseni.

Jenni kasvas üles, vaadeldes virmalisi ja nende muutuvaid vorme, mis on jätnud jälje tema töödesse. Teda inspireerib vahelduvate aastaaegade ja loomuliku valguse tõttu nii visuaalselt kui sotsiaalselt muutuv keskkond. Oma töödes uurib ta tihti valguse emotsionaalset ja alateadlikku mõju inimestele.

Jenni viimased tööd hõlmavad valgusinstallatsioone Londonis Shardi hoone katusel, Spectra-3 Lumiere Valgusfestivalil ning valgustusdisaini RRRRR etendusele Helsingi Kiasmas.


Milo Galdi Lavén

Milo Lavén on Stockholmis elav arhitekt ja kunstnik. Ta on õppinud arhitektuuri Stockholmi kuninglikus tehnoloogiainstituudis ja Barcelona arhitektuurikoolis ETSAB, lisaks muusikat Havannas Instituto Superior de Arte´s. Lisaks arhitektuurile töötab ta valguse, heli ja lavakujundusega. Avalikus ruumis teeb ta tihti suuremõõdulisi interaktiivseid installatsioone.


Einike Leppik

Einike Leppik on helilooja ja audiovisuaalkunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas.

Einike on lõpetanud Antwerpeni Kuningliku Kunstiakadeemia graafika eriala magistrikraadiga ning hetkel lõpetab magistriõpinguid heliloomingus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Viimastel aastatel on ta rohkem keskendunud muusika kirjutamisele, kuid huvi visuaalse kunsti ja helimaailma piirialade vastu pole kuhugi kadunud. Põhiliseks fookuseks selles vallas on just ruumi ning heli suhted ja ebatavaliste heliruumide avastamine ja loomine.


Aleksandr Zverev & Ingrid Aasoja-Zverev

Aleksandr Zverev ja Ingrid Aasoja-Zverev on noored arhitektid Tallinnast, kes otsivad põnevaid väljakutseid linnaruumis ning sekkuvad aktiivselt ruumikujundamise poliitikasse. Nad on lõpetanud magistrikraadiga Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala. Koos on nad osalenud mitmetel arhitektuurivõistlustel ja saavutanud auhinnalisi kohti. 2013. aastal asutasid nad büroo AZIA Arhitektid.

Ingrid ja Aleksandr on osalenud installatsioonidega valgusfestivalidel Tallinnas ja Helsinkis.


Varvara & Mar

Varvara & Mar on kunstnike duo, kes teevad koostööd 2009.aastast. Nende töid on näidatud erinevatel rahvusvahelistel näitustel ja festivalidel. 2014.aastal teostas kunstnike duo Google ja Barbican London tellimustöö, mis on osa Digital Revolution näitusest. Samuti on kunstnikud edukalt osalenud avaliku ruumi kunstikonkursitel olles finalistid Sydney linna hankes Green Square Library and Plaza, pälvinud esimese preemia NUKU teatri kunstikonkurssil ja kolmandad preemiad Pronksi 12 ja Põlva Gümnaasiumi kunstikonkursitel.

Varvara & Mar kunstipraktika peegeldab digiajastut, on tihtipeale kineetiline ja interaktiivne. Oma uudsete ideede teostuseks kunstnikud kasutavad ja arendavad kaasaja tehnoloogiat.

Varvara Guljajeva on pärit Tartust. Lõpetanud IT Kolledzi Tallinnas ja uue meedia magistratuuri Lübecki Ülikoolis Saksamaal. Varvara õpib Eeetsi Kunstiakadeemia donktorantuuris.

Mar Canet Sola, sündinud Barcelonas, on õppinud ESDI ülikoolis kunsti ja disaini, Central Lancashire ülikoolis arvutimängude arendust ja Linz Art and Design ülikoolis interaktiivset kunsti.

http://www.varvarag.info