Tartu Ülikooli Muuseum

www.muuseum.ut.ee

Ekskursioon:
21. oktoober kell 18.00

Taskulambiekskursioon Toomemäel

Oktoobrikuus loojub päike kuue paiku ning toob esile valguskunsti festivali raames tõelisesse hiilgusesse tõusnud Toomkiriku. Koos võetakse ette rännak eriliselt valgustatud Toomkirikusse ning juhitakse tähelepanu ka peidetud paikadele Toomemäel. Pimeduse vastu võideldakse taskulambiga. Ekskursiooni juhib Urmet Paloveer Tartu Ülikooli muuseumist.

Ekskursiooni tasu on 2 eurot (palume varuda täpse raha)


Loeng:
22. oktoober kell 18.00

Valguse tähendusest: vitraažide tulevärk keskajal

Keskaeg oli ajastu, mil küünlad ja soe tulease, kõrged vitraažaknad ning Jumalik valgus mängisid inimeste elus suurt rolli. Ehkki Toomkirik ei saa enam värviliste akendega hiilata, olid tõenäoliselt just siin keskaja Tartu uhkeimad valgusmängud. Loeng keskendub valguse tähendusele enne uusaega ning teeb ekskursi vitraažide kirevasse maailma. Valgust ja sellega seonduvat keskajal tutvustab kunstiajaloolane Kerttu Palginõmm Tartu Ülikooli muuseumist.
Loeng on tasuta


Kontsert:
23. oktoober kell 18.00

Viljandi linnakapell ja Andreas Kalkun “Welcome to all the Pleasures. AD 1683”

Toomkiriku väärikas valges saalis annab valguskunsti festivali raames kontserdi kõige pikemate traditsioonidega vanamuusika ansambel Eestis. Keskajal ja hiljem väärtustati muusikat võrdselt valgusega. Sellel oli jumaliku sädeme näol teatav ühisosa. Viljandi linnakapell esitab Henry Purcelli aariaid ooperist “Haldjakuninganna” ning tema kaasaegsete heliloojate rõõmsat muusikat.

Kontserdipääse on 10.- €; sooduspilet 7.- € (arveldamine sularahas)